Czwartek, 13 czerwca 2019

Zasłużeni dla Gminy Oświęcim 2019

Genowefa Paszek – mieszkanka Stawów Grojeckich, działaczka społeczna, pielęgniarka środowiskowa, zawsze gotowa do pomocy drugiemu człowiekowi.

Kazimierz Filipek – jako geodeta i zaangażowany społecznik zawsze służył swoją pomocą i wsparciem, m.in. podczas prac nad odwodnieniem i melioracją na terenie całej gminy.

Zygmunt Pietras – gminny radny w latach 1990-1994. Aktywny działacz społeczny i zaangażowany przedsiębiorca wspierający rozwój swojej miejscowości – Grojca – i gminy Oświęcim.

Małgorzata Korbel – wieloletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Harmężach ciesząca się wielkim autorytetem w sołectwie, świetny organizator wydarzeń kulturalnych i społecznych.

Maria Stachura – mając zaledwie 18 lat, wstąpiła do Koła Gospodyń Wiejskich we Włosienicy. Obecnie jest jego przewodniczącą oraz dyrektorem organizacyjnym zespołu śpiewaczego „Włosianeczki”

Roman Paluchowski – członek OSP w Porębie Wielkiej od 1965 roku, który w latach 1990-2006 pełnił funkcję prezesa tej jednostki. Zasłużony i wielokrotnie odznaczany działacz strażacki i społeczny.

Stanisław Pietrańczyk – członek OSP Poręba Wielka od 1958 roku, w latach 60. pełnił funkcję skarbnika jednostki. Bardzo aktywny działacz społeczny, animujący życie kulturalne wsi, przez kilka lat członek zespołu „Porębianie”.

Tytuł Zasłużony dla Gminy Oświęcim nadany pośmiertnie:

Izydor Smółka – był najmłodszym i najdłużej urzędującym sołtysem w naszej gminie. Rozpoczął swoją pracę już w wieku 20 lat i przez następne 33 lata aktywnie i z sukcesami pracował na rzecz dobra wspólnego mieszkańców Broszkowic. (Statuetkę odebrała Stanisława Pękala, wdowa po Izydorze Smółce.)

Roman Filip – był wielkim społecznikiem w Porębie Wielkiej, zaangażowanym w niemal każde działanie w sołectwie. Pomysłodawca i inicjator budowy Pomnika Poległym i Pomordowanym Mieszkańcom Poręby Wielkiej w czasie I i II Wojny Światowej. (Statuetkę odebrał Mirosław, syn Romana Filipa.)

Organizacje, którym nadano tytuł Zasłużony dla Gminy Oświęcim:

KGW Babice

KGW Broszkowice