Wtorek, 4 czerwca 2019

„Za zasługi dla obronności kraju”

Odznaczenie nadawane przez Ministra Obrony Narodowej to wyraz najwyższego uznania, szacunku i podziękowania, za zasługi dla obronności kraju, za ciężką i wzorową służbę.

– Wszyscy chcemy żyć w wolnym, pięknym kraju – powiedział wójt Mirosław Smolarek. – To, że wstąpiliśmy 20 lat temu do NATO i pięć lat później do Unii Europejskiej, jest wyrazem dążenia wielu pokoleń, żebyśmy żyli w bezpiecznej Polsce. Zawdzięczamy to również Wam. To Wy jesteście pierwszymi mentorami swoich dzieci, które wiedzą, jak ważna jest obronność naszego kraju, gdzie możemy się rozwijać i spełniać marzenia. Bardzo dziękuję, że tu dzisiaj jesteście.

Major Cezary Pązik reprezentujący Wojskową Komisję Uzupełnień w Oświęcimiu podziękował za gościnne przyjęcie wójtowi, jego zastępcy Halinie Musiał i przewodniczącej Rady Gminy Bernardynie Bryzek. Następnie zwrócił się do odznaczonych:
– To dzięki Wam, szanowni rodzice, Wasze dzieci poprzez służbę wojskową wzmocniły potencjał Rzeczypospolitej Polskiej. Mam cichą nadzieję, że dzieci Waszych dzieci pójdą w ich ślady i obronność naszego kraju będzie wciąż wzrastała, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie.

Ozdobą uroczystości był występ Klaudii Cichy, utalentowanej uczennicy z Włosienicy, która zaśpiewała pieśń "Rozkwitały pąki białych róż". Melodię "Szła dzieweczka" podjęli wszyscy zebrani. Spotkanie zakończyły "żołnierskie" wspomnienia zasłużonych rodziców.