Świątecznie w przedszkolach i szkołach

Dzieci i młodzież razem rodzicami i nauczycielami od połowy grudnia kolędowali i szykowali bożonarodzeniowe ozdoby. Na świątecznych kiermaszach i konkursach, wigiliach i spotkaniach opłatkowych przedszkolacy i uczniowie śpiewali pastorałki i składali życzenia.

W Porębie Wielkiej 14 grudnia został rozstrzygnięty Gminny Konkurs "Najpiękniejsza szopka". Uczestniczyły w nim całe rodziny. Wszyscy utalentowani twórcy zostali obdarowani paczkami. Zanim rozdano prezenty, uczennice nastroiły świątecznie publiczność gwiazdkowym występem.


18 grudnia w Domu Strażaka w Rajsku społeczność miejscowego przedszkola zorganizowała Kiermasz Bożonarodzeniowy.
"... Jak co roku o tej porze Święta do nas się zbliżają.
Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla was mają..."
Tu także zagościły konkursowe szopki, a wszystkie przedszkolaki miały okazję zaprezentować świąteczne piosenki, wiersze i tańce.


Dzień później w Urzędzie Gminy zagościł Dziecięcy Zespół "Trojak". Tym razem obeszło się bez tańców, bo korytarzach i gabinecie wójta brakuje otwartej przestrzeni. Za to kolędy i pastorałki rozbrzmiały donośnie od dziennika podawczego na parterze po salę sesyjną na trzecim piętrze.


Przedszkolacy z Brzezinki zaprosili samorządowców na wigilię 20 grudnia. Mali i duzi kolędnicy razem śpiewali świąteczne piosenki, ale tylko najmłodsi bezbłędnie opanowali układ gestów i ruchów, który towarzyszył śpiewaniu. Dzieci zostały obdarowane słodyczami, ale w tym dniu najważniejsze były oczywiście życzenia i łamanie się opłatkiem.

 

GALERIA