Kolędowali dla Basi

Dzieci i dorośli, uczniowie i nauczyciele, amatorzy i profesjonaliści spotkali się w Rajsku 16 grudnia, żeby pomóc Barbarze Warzesze, pani od polskiego ze Szkoły podstawowej w Zaborzu.

Kolędowanie, śpiewy i tańce wypełniły salę Domu Strażaka w Rajsku. Ale prawdziwym powodem była chęć przyjścia z pomocą Basi, która od prawie roku zmaga się ze skutkami wylewu. Powoli odzyskuje zdrowie i sprawność, ale potrzebuje jeszcze długiego leczenia i rehabilitacji.


Na ten cel podczas charytatywnej imprezy 16 grudnia udało się zebrać 10.714,90 zł. Koncert ,,Krzywa Alternatywa i Przyjaciele – Kolędujemy dla Basi” i towarzyszącą mu zbiórkę publiczną oraz aukcję pamiątek i gadżetów zorganizowała społeczność szkoły w Zaborzu z pomocą Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.


Świąteczne piosenki i pastorałki śpiewali uczniowie z naszej gminy, a także "Iskierki" z Brzeszcz. Wystąpił też wyjątkowy chór powołany specjalnie na tę okazję: "Jest taki dzień" i kolędę "Cicha noc" wykonali dyrektorzy przedszkoli i szkół. Ten niezwykły support na chwilę przyćmił nawet gwiazdę wieczoru, zespół Krzywa Alternatywa.


Na widowni wśród ludzi dobrego serca była też Barbara Warzecha, która nie kryła wzruszenia i wdzięczności. Wraz z mężem przyjmowała życzenia i słowa otuchy od rodziców, uczniów, nauczycieli i samorządowców.


Polecamy relację z "Kolędowania dla Basi" w serwisie faktyOswiecim.pl.


Jeśli mogą i chcą Państwo wesprzeć Basię i jej najbliższych, pomoc można wpłacić na konto fundacji:


Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”
77-400 Złotów, Stawnica 33A
nr konta : 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule przelewu należy wpisać : na leczenie i rehabilitację – Barbara Warzecha 685/W


Można również o przekazać 1% podatku wpisując w zeznaniu rocznym:
KRS 0000186434
cel szczegółowy: Barbara Warzecha 685/W

 

 

GALERIA