Dziecięcy Festiwal Piosenki Patriotycznej

W środę, 21 listopada br. w sali OSP w Brzezince odbył się Dziecięcy Festiwal Piosenki Patriotycznej. Był on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Gminy Oświęcim.

W koncercie wzięło udział 80 małych wykonawców z przedszkoli w Grojcu, Zaborzu, Włosienicy, Rajsku, Harmężach, Porębie Wielkiej, Babicach i Brzezince. Uczestnicy prezentowali swoje zdolności wokalne w zespołach koleżeńskich. Występy-prezentacje dwóch utworów oceniało jury, w skład którego weszli: Dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych – p. Halina Musiał, Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji – p. Jadwiga Szczerbowska, Radni Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim, Sołtysi  oraz Dyrektorzy przedszkoli i szkół gminnych.

Uroczystość poprowadził Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach p. Bartłomiej Karolus, który na co dzień inspiruje uczniów do pogłębiania wiedzy historycznej.

Mali uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem i wdziękiem wykonali utwory, które towarzyszyły Polakom  w czasach radości i pokoju, a także w okresie wojen i smutku. Jak powiedział prowadzący „Festiwal był wyjątkowy, ponieważ taka okoliczność zdarza się raz na sto lat”. Utwory tak chętnie śpiewane przez dzieci stanowiły piękną lekcję patriotyzmu, ucząc jednocześnie, jak kochać kraj i godnie żyć.