Wtorek, 2 października 2018

Brydżyści w Rajsku

Panie i panowie, seniorzy i juniorzy (najmłodszy zawodnik miał 17 lat) – w Turnieju rywalizowało 49 par z Małopolski, Podkarpacia, Podbeskidzia i Górnego Śląska, a także z województw świętokrzyskiego i opolskiego.

– Na liście startowej jest kilkunastu brydżystów, którzy w klasyfikacji Polskiego Związku Brydża Sportowego mają tytuł arcymistrza – nie krył satysfakcji jeden z organizatorów Maciej Janeczko. – Gościmy też kilku uczestników mistrzostw świata i Europy.

Zwycięzcami okazali się Bogusława i Jan Szagałowie z Raciborza. Zeszłoroczny triumfator Marek Witek w parze z Cezarym Górą, reprezentanci klubu Magma z Zawiercia, zajęli drugie miejsce. Specjalne wyróżnienia przyznano najlepszym parom wśród kobiet i juniorów. Nagrodę dla najlepszej pary powiatu oświęcimskiego odebrali Ryszard Zwolak i Albert Bartosz.

Turniej o puchar Wójta Gminy Oświęcim w brydżu sportowym został w tym roku rozegrany po raz drugi. Jego organizatorami były Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Beskidzkie Stowarzyszenie Brydża Sportowego.