Gratulacje i nagrody dla młodego strażaka

25 lipca wójt Albert Bartosz podczas spotkania w urzędzie gminy uhonorował osiągnięcia druha MDP OSP Grojec Piotra Urbańczyka, wręczając dyplom i nagrody rzeczowe. Grojczanin po zwycięstwie w zawodach wojewódzkich pod koniec kwietnia reprezentował Małopolskę – i oczywiście rodzimą jednostkę – w krajowym finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Zawody zostały rozegrane 2 i 3 czerwca w Świdwinie w zachodniopomorskiem.

Piotr Urbańczyk startował w kategorii wiekowej "gimnazja i klasy VII-VIII". Zajął piąte miejsce – to bardzo wysoka lokata, zważywszy, że miał ponad trzydzieścioro konkurentów z całej Polski. Uważa swój wynik za sukces, zwłaszcza że pierwszy raz brał udział w centralnych finałach Turnieju.
Pierwszego dnia zawodnicy rozwiązywali test pisemny i wykonywali zadania praktyczne, a nazajutrz zdawali egzamin ustny. Piotr Urbańczyk uważa, że trudniejsze były testy pisemne, i zapowiada, że w przyszłym roku zawalczy o wyższe miejsce.