Gala Czytelnicza

Gdyby karty biblioteczne wciąż były papierowe, niektórym bibliofilom mogłoby zabraknąć w nich miejsca. Najmłodsi miłośnicy książek, którzy przeczytali ich najwięcej, zostali nagrodzeni podczas Gali Czytelniczej 4 kwietnia.

Spotkanie w Sali im. Elizy Góry w Urzędzie Gminy rozpoczęła luźna pogawędka o ulubionych lekturach. Okazało się, że jedną z nich jest "Hobbit". Wójt Albert Bartosz zachęcał młodych czytelników, żeby sięgnęli po "Władcę pierścieni" i lepiej poznali fantastyczny świat Tolkiena.
– Jestem dumny, że mogę was poznać i dowiedzieć się, że w naszej gminie jest taki potencjał – powiedział. – Z całego serducha gratuluję i życzę wam, żeby ta pasja w was nie zgasła, bo jesteście nadzieją na lepsze jutro. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby mądry człowiek, który bierze odpowiedzialność za siebie i innych, nie czytał w dzieciństwie książek.


Wójt Albert Bartosz zwrócił się też do rodziców najlepszych czytelników:
– Bardzo wam zazdroszczę, bo jesteście lepsi ode mnie w tej dziedzinie. Ja też mam dzieci i staram się im wpić pasję czytelniczą, ale muszę wam szczerze przyznać, że przegrywam na tym polu.


Galę Czytelniczą zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna. Wyróżnieni przez nią bibliofile to Gabriela Bęben, Weronika Borowczyk, Dominika Chowaniec, Milena Korczyk, Dominika Lasek, Edyta Lasek, Anna Mydlarz, Joanna Pokrzyk, Gabriela Ptak, Grzegorz Rękawek, Paulina Urban i Anna Wierzbicka. W nagrodę otrzymali pamiątkowe gadżety i bony na zakupy – oczywiście – w księgarni.

GALERIA