Środa, 21 marca 2018

Odejdź zimo, odejdź smogu!

Uczniowie pokazali jak różnorodne mogą być interpretacje tematu – na konkurs wpłynęły przeróżne smogowe kukiełki oraz pomysłowe konstrukcje, pokazując, że zarówno wiedza na temat zanieczyszczenia powietrza, jak i talenty plastyczne nie są uczestnikom obce. Świadomość o konieczności dbania o powietrze jest bardzo ważna, dlatego cieszy fakt jej posiadania wśród uczniów naszych szkół.

W wyznaczonym terminie na konkurs wpłynęło 27 prac. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, w wykonanie każdej pracy autorzy włożyli mnóstwo wysiłku i pomysłów! Ostatecznie, po długich naradach, komisja wyłoniła zwycięzców:

Klasy I-III

Miejsce I: Zuzanna Snażyk, Szkoła Podstawowa im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej,

Miejsce II: Wiktor Rams, Szkoła Podstawowa im. Pomnik Dzieci Więźniów Oświęcimia w Brzezince,

Miejsce III: Mateusz Pawela, Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach,

Wyróżnienia:

Blanka Tobiasz, Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach,

Gabriela Warmuzek, Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach,

Paulina Balon, Szkoła Podstawowa im. J. Suskiego we Włosienicy,

Agata Łagosz, Szkoła Podstawowa im. Pomnik Dzieci Więźniów Oświęcimia w Brzezince,

Amelia Saternus, Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach.

Klasy IV-VII

Miejsce I: Wiktoria Wosik, Szkoła Podstawowa im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej,

Miejsce II: Mateusz Marzec, Szkoła Podstawowa im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej,

Miejsce III: Kinga Czaja, Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu, Wyróżnienia:

Julia Kleszcz, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza, w Grojcu,

Kinga Drabczyk, Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu.

Zwycięzcy otrzymali z rąk wójta Alberta Bartosza pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Zrealizowano  w  ramach  projektu  „Wdrażanie  Programu  ochrony  powietrza  dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE-IP  MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.