Wtorek, 6 lutego 2018

Konkurs plastyczny „Odejdź zimo, odejdź smogu!”

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej na temat smogu, w tym poprzez personifikacje lub animizacje. Praca powinna nawiązywać do tradycji świętowania pierwszego dnia wiosny oraz topienia Marzanny. Wymagana jest forma trójwymiarowa pracy (np. kukiełka, rzeźba, lalka, konstrukcja), o wymiarach: minimalnych dł. 30 cm, szer. 20 cm, wys. 10 cm; maksymalnych dł. 80 cm, szer. 50 cm, wys. 40 cm. Materiały użyte do pracy muszą być naturalne, biodegradowalne, nie powodujące zanieczyszczenia środowiska wodnego. Katalog dopuszczalnych materiałów określony jest w regulaminie konkursu (do pobrania).

Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III oraz klas IV-VII. W każdej kategorii wyłonione zostaną trzy zwycięskie prace oraz pięć prac wyróżnionych. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Kryteria oceny prac to: zgodność z tematyką, trafność przedstawienia, nawiązanie do przyczyn lub skutków zanieczyszczenia powietrza, kreatywność, oryginalność, jakość, estetyka i stopień trudności wykonania.

Prace wraz z formularzami zgłoszeniowymi (do pobrania) można składać w terminie 5-9 marca br. u przedstawiciela szkoły lub w siedzibie Urzędu Gminy Oświęcim (pokój nr 26).

Informacji na temat konkursu udziela Ekodoradca w Urzędzie Gminy Oświęcim – Żelisława Noworyta, tel. 33/844-95-66, e-mail: z.noworyta@gminaoswiecim.pl

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE 14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.