Świąteczne spotkania

Jak gmina długa i szeroka przez cały przedświąteczny tydzień odbywały się wigilie i spotkania opłatkowe. Gospodynie, członkinie i członkowie stowarzyszeń, klubów seniora i innych nieformalnych grup zasiedli w swojskiej i nieoficjalnej atmosferze już teraz, bo przecież kiedy nadejdą Święta, wszyscy spędzimy je rodzinnie.

W wigilijnych spotkaniach nie chodzi o inwencję, więc ich program był niemal identyczny: wspólne kolędowanie, a następnie symboliczny poczęstunek barszczem z uszkami i rybką. Jednak każdy z tych wieczorów był jedyny w swoim rodzaju za sprawą wyjątkowych i niepowtarzalnych życzeń, które składali sobie nawzajem mieszkańcy.


20 grudnia członkowie Stowarzyszenia Górników, Emerytów i Rencistów Górniczych oraz Innych Branż Zawodowych kolędowali w Domu Ludowym w Grojcu z nieocenionym wsparciem Zespołu Śpiewaczego "Grojczanie". Wśród gości tego wigilijnego spotkania był wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz. Dzięki uprzejmości działaczy Stowarzyszenia prezentujemy zdjęcia w galerii poniżej oraz wiersz:


"Pięknie i świątecznie na grojeckiej sali,
gdzie wspaniali emeryci dzisiaj się spotkali.
Przy stołach usiadła ogromna rodzina...
Takim pięknym obrazem czas Świąt się zaczyna."

GALERIA