Świątecznie w Dolinie Karpia

"Zatorski Karp na Świątecznym Stole" pod takim hasłem 16 grudnia odbył się w Graboszycach Powiatowy Przegląd Stołów Wigilijnych. Wzięły w nim udział koła gospodyń wiejskich z powiatu oświęcimskiego.

"Beskidzkie Kolędowanie" miało lokalny koloryt za sprawą zespołu "Skład Niearchaiczny", który zagrał na smyczkach, dudach i piszczałkach. Nowsze brzmienie zaproponował ROKband działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury "Anieli w bieli".

Gwoździem programu były oczywiście prezentacje i degustacje świątecznych przysmaków z Doliny Karpia. Na Kiermaszu Świątecznym prezentowane były tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe, a dzieci uczyły się na rękodzielniczych warsztatach robić dekoracje i ozdoby.

Na Powiatowym Przeglądzie Stołów Wigilijnych gościł wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz. Gospodarzami spotkania w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym "Karpik" w Graboszycach byli starosta oświęcimski Zbigniew Starzec i burmistrz Zatora Mariusz Makuch.

Fot. Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze