Gmina Oświęcim edukacją stoi

Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz odebrał nagrodę w związku z nadaniem tytułu Edukacyjnej Gminy Małopolski! W Plebiscycie organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uplasowaliśmy się na podium i otrzymaliśmy Wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w promowaniu uczenia się przez całe życie w różnych jego formach oraz wspieranie rozwoju osobistego i zawodowego mieszkańców.

 

„To dla mnie powód do ogromnej dumy i zadowolenia. Dzięki tej nagrodzie będziemy mogli przez cały rok tytułować się jako Edukacyjna Gmina Małopolski, co pozwoli docenić wszystkie instytucje i osoby, dzięki którym udało nam się otrzymać tą ważną nagrodę. Cieszy, że kolejny raz jesteśmy nagrodzeni za poziom i rozwój edukacji w naszej gminie” - podsumowuje wójt Albert Bartosz

 

 

Gala "Rozwiń swoją gminę", odbyła się 7 grudnia 2017 r. w Niepołomicach. Poza ogłoszeniem wyników Plebiscytu „Edukacyjna Gmina Małopolski” podczas wydarzenia uhonorowano również lokalnych liderów wspierających edukację w sołectwach. Zwycięzcom gratulowali wicemarszałek Małopolski - Stanisław Sorys oraz Grzegorz Lipiec - członek zarządu województwa. Wyróżnieni zostali także nasi sołtysi: Broszkowic – Anna Sporysz oraz Stawów Monowskich – Arkadiusz Kuwik, za wkład i zaangażowanie w rozwój edukacji w Województwie Małopolskim. Podczas gali wybrane gminy, w tym Gmina Oświęcim, miały możliwość prezentacji swoich walorów, na stoiskach promocyjnych.

 

 

Zgłoszone do Plebiscytu działania gminy Oświęcim promowały naukę oraz zabawę:

 

  • Edukacyjny piknik rodzinny w Stawach Monowskich zorganizowany w ramach Małopolskiego Dnia Uczenia się oraz zawodów strażackich był doskonałą okazją, by w rodzinnej atmosferze pogłębić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, rozwoju zawodowego, edukacji oraz kształtowania ścieżki kariery.

 

  • Dzięki kolejnemu działaniu w ubiegłym roku mieszkańcy gminy mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych konsultacji z doradcą zawodowym, prawnikiem, psychologiem i pedagogiem.

 

  • Projekty "Mały programista, czyli nauka kodowania przez zabawę" oraz "E-mocni. Cyfrowe umiejętności, realne korzyści" to propozycje, dzięki którym zarówno dorośli, jak i dzieci doskonalili swoje kompetencje informatyczne. Inicjatywa okazała się fantastycznym sposobem na połączenie zabawy z nauką.

 

 

Plebiscyt „Edukacyjna Gmina Małopolski 2017” jest organizowany przez Województwo Małopolskie – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach projektu „Kierunek Kariera", realizowanego w ramach działania 10.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Celem Plebiscytu w 2017 r. jest:

 

a. wyłonienie i promocja gmin najaktywniej w Małopolsce wspierających rozwój kompetencji, kwalifikacji i zainteresowań swoich mieszkańców;

 

b. prezentacja najciekawszych przedsięwzięć edukacyjnych organizowanych w Małopolsce w 2017 r.;

 

c. promocja idei uczenia się przez całe życie, w tym szczególnie promocja poradnictwa zawodowego.

 

 

Warto zaznaczyć, że także w poprzedniej edycji Plebiscytu Gmina Oświęcim została nagrodzona. Wyróżnieni w 2017 roku zostali: Albert Bartosz – wójt gminy Oświęcim – w kategorii Mecenas Bilansu Kariery oraz Arkadiusz Kuwik – Sołtys Stawów Monowskich – w kategorii Ambasador Bilansu Kariery.

 

Szczegółowa relacji i więcej zdjęć na stronie: https://pociagdokariery.pl/aktualnosci-1/557,wietrzychowice-edukacyjna-gmina-malopolski-2017

 

Uwaga. W prezentacji użyto także materiałów zdjęciowych z wydarzeń kulturalnych w sołectwie Poręba Wielka, m.in. Festynu rodzinnego "z fantazją ale Bezpiecznie"

FILMY

GALERIA