Barbórki 2017

4 grudnia górniczy stan tradycyjnie celebruje swoje święto. Branżowe organizacje przygotowały zwyczajowe obchody, dzięki którym byli i obecni pracownicy kopalni mieli okazję kultywować górnicze tradycje.

Jak co roku minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych koleżanek i kolegów i jak zawsze w tym dniu wspólnie odśpiewano górniczy hymn. Członkowie grojeckiego Stowarzyszenia zaprosili przedszkolaków. Za sprawą ich występów zapanowała rodzinna atmosfera. Po piosenkach o jesieni i zimie dzieci przypomniały "Karolinkę", a na finał złożyły rodzicom i dziadkom śpiewane życzenia "Stu lat". Prezes Albin Kojm zrewanżował się maluchom, wręczając dyrektor przedszkola Agnieszce Pękali kosze pełne słodkości. Do powinszowań dołączył sołtys Grojca Krzysztof Wolak.


Uroczystości w Brzezince – jak przystało na Karczmę Piwną – miały inny charakter. Były prezes miejscowego Stowarzyszenia Władysław Piętka zapowiedział zaplanowane na luty wybory nowego zarządu, zastrzegając, że w przyszłym roku zamiast za stołem prezydialnym zasiądzie w ławie wśród członków organizacji. Wójt Albert Bartosz podziękował mu za lata pracy w Stowarzyszeniu i życzył zdrowia i pomyślności wszystkim uczestnikom. Na tegorocznej Barbórce gościli także m.in. starosta Zbigniew Starzec, sołtys Andrzej Ryszka i radny powiatu Adam Sowa.

GALERIA