Strażacy odebrali specjalistyczny sprzęt

Strażacy czterech jednostek z gminy Oświęcim otrzymali 8 listopada specjalistyczny sprzęt za prawie 50 tys. złotych . Dofinansowanie uzyskane w wojewódzkim konkursie "Bezpieczna Małopolska 2017" stanowi połowę tej kwoty.

W liście do uczestników uroczystości marszałek Jacek Krupa napisał:
"W tak szczególnym dniu strażacy ochotnicy będą z pewnością przyjmować podziękowania za swoją służbę — zgodną z dewizą widniejącą na wielu strażackich sztandarach: »Bogu na chwałę, ludziom na ratunek«. Także i ja przyłączam się do tych podziękowań. Życzę też wszystkim obecnym i przyszłym strażakom ochotnikom, aby strażacka tradycja w Gminie Oświęcim umacniała się, a każda podejmowana przez nich akcja na ratowania życia lub mienia innych kończyła się szczęśliwie."


Wójt Albert Bartosz zwrócił się bezpośrednio do druhów:
– Z całego serca się cieszę, że możemy przekazywać wam coraz więcej niezbędnego sprzętu. Wszystkie stare, muzealne samochody zostały wycofane. Mamy w Gminie Oświęcim straże pożarne na poziomie XXI wieku, ale nie zatrzymujemy się. Dalej będziemy was wyposażać, bo od Waszego życia i zdrowia zależy bezpieczeństwo mieszkańców.


OSP Rajsko otrzymało niepalne kominiarki, OSP Dwory Drugie – dwa aparaty ochrony dróg oddechowych, a jednostki z Poręby i Grojca – radiotelefony. Ponadto strażacy ze wspomnianych jednostek zostali doposażeni w niezbędne ochronne ubrania, buty (Dwory Drugie i Poręba Wielka) oraz rękawice (Grojec i Poręba Wielka).


– To jest podstawowy sprzęt do działań operacyjnych – nie krył satysfakcji Jarosław Krząkała z OSP Dwory Drugie. – Po prostu musimy mieć specjalne ubrania, buty i aparaty. Nasza jednostka ma około dwudziestu kilku wyjazdów w roku. Ostatnio działaliśmy przy podtopieniach, ale zimą interweniujemy też w zaczadzonych budynkach.


Ekwipunek został przekazany druhom 8 listopada przez wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza, radną Sejmiku Województwa Małopolskiego Marię Siudę i kierownika agendy Urzędu Marszałkowskiego Piotra Hertiga.

 

GALERIA