Ogólnie najlepsi Witek i Kowalczyk, lokalnie Bartosz i Zwolak

Za nami pierwszy Ogólnopolski Turniej Par w brydżu sportowym o Puchar Wójta Gminy Oświęcim. W ostatnią niedzielę października do Grojca zjechali brydżyści z całej południowej Polski.

W Turnieju zagrało ponad sto zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby z Małopolski, Podkarpacia, Podbeskidzia, Górnego i Dolnego Śląska, a także z województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Przy stołach zasiedli juniorzy i seniorzy – nie tylko w sportowym, ale też potocznym znaczeniu – w wieku od 20. do 80. lat. W rozgrywkach uczestniczyło 14 brydżystek.

 

– Spodziewaliśmy się 30-40 par – mówi organizator imprezy, Maciej Janeczko – tymczasem przyjechały aż 64. Wśród nich jest kilkunastu arcymistrzów [klasyfikacja Polskiego Związku Brydża Sportowego] i kilku medalistów mistrzostw świata i Europy.

 

Puchar Wójta Gminy Oświęcim zdobyli Marek Witek i Ireneusz Kowalczyk z "Magmy" Zawiercie. Specjalnymi nagrodami uhonorowane zostały najlepsze pary juniorska, kobieca oraz z gminy Oświęcim. Ten ostatni laur przypadł Ryszardowi Zwolakowi i Albertowi Bartoszowi.

 

– Jako realista dobrze wiem, że zwycięstwo w całym Turniej mi "nie groziło" – wyjaśnia wójt Gminy Oświęcim. – Ale wykorzystuję każdą okazję, żeby przetrenować mózg, a brydż do tego nadaje się idealnie. Ogromnie się cieszę, że aż tylu pasjonatów „zielonego stolika” przyjechało do Szkoły Podstawowej w Grojcu. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie zawody – dodaje włodarz naszej gminy.
Swoją część finansowej nagrody, wójt Albert Bartosz przekazał dla Szkoły Podstawowej w Grojcu. Zostanie za nią zakupiony sprzęt sportowy dla uczniów.

 

Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Par w brydżu sportowym o puchar Wójta Gminy Oświęcim było Beskidzkie Stowarzyszenie Brydża Sportowego. Wydarzenie objął Patronatem Honorowym Starosta Powiatu Oświęcimskiego. Sponsorzy: Syntos S.A., Plantpol sp. z o.o., PHUP Eko-San S. Chwierut, PWiK sp. z o.o. w Oświęcimiu oraz Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG sp. z o.o.

 

zdjęcia: Adrian Bakalarz

GALERIA