Czwartek, 29 czerwca 2017

3x3 Piknik Streetball

24 czerwca do boju przystąpiły cztery drużyny w kategorii „SP 4-6”. Oprócz ekip, które zajęły podium turnieju, warto zwrócić uwagę na drużynę, która rywalizowała z kolegami nawet o cztery lata starszymi. „Tygrysy” – Artur Janik, Bartek Stańczak oraz Kamil Poprawski – otrzymali od organizatorów pamiątkowe wyróżnienie, okolicznościową statuetkę oraz złote medale. W wielkim finale stali bywalcy turniejów cyklu 3x3 Piknik Streetball – Dobre Zielone – rozprawili się z „Żarłocznymi Tajfunami”, wygrywając decydujący mecz w turnieju 11:5.

Wyniki spotkań SP 4-6:

Dobre Zielone – Żarłoczne Tajfuny 11:5

Jeremikosami – Tygrysy 9:1

Dobre Zielone – Jeremikosami 8:2

Żarłoczne Tajfuny – Tygrysy 14:1

Tygrysy – Dobre Zielone 4:13

Żarłoczne Tajfuny – Jeremikosami 5:2

Mecz o 3 miejsce: Jeremikosami – Tygrysy 9:0

Finał: Dobre Zielone – Żarłoczne Tajfuny 11:5

Klasyfikacja końcowa:

1. Dobre Zielone

2. Żarłoczne Tajfuny

3. Jeremikosami

4. Tygrysy

Jako kolejni do rywalizacji przystąpili zawodnicy z gimnazjów. Osiem ekip podzielono na dwie czterozespołowe grupy. W grupie 1 znalazły się następujące drużyny: „MAD Brzeszcze”, „De Lorisy”, „UKS Dycha” i „Gosmianie”. Z kolei grupę 2 tworzyły: „Streetriders”, „LKS Iskra Pomarańcze”, „Maka Paka” i „Random Guys”. Drużynę „Maka Paka” tworzyły w całości dziewczęta, które dzielnie rywalizowały z rosłymi, nierzadko wyższymi o głowę kolegami, wygrywając, co niezwykle istotne, jedno spotkanie.

Ostatecznie w półfinałowych bojach Gosmianie pokonli 6:5 Random Guys, z kolei De Lorisy pewnie rozprawili się ze Streetriders 6:2. W meczu o brąz Streetriders pokonali Random Guys 11:8, z kolei Gosmianie po niezwykle zaciętym boju pokonali De Lorisy 6:5, mimo, że przez większość meczu musieli gonić prowadzących przeciwników.

Wyniki spotkań w kategorii Gimnazjum:

Grupa 1:

2. De Lorisy

3. Streetriders

4. Random Guys

Organizatorzy przygotowali także konkursy specjalne. W konkursie rzutów osobistych w kategorii szkół podstawowych triumfował przedstawiciel drużyny „Dobre Zielone” – Mateusz Żmuda. W Skills Challenge, czyli koszykarskim torze przeszkód zwyciężyli: wśród uczniów Szkół Podstawowych – ponownie Mateusz Żmuda, z czasem 12 sekund, natomiast wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Anna Grobarczyk, która pokonała tor przygotowany dla uczniów gimnazjów w zaledwie 18 sekund. Nagrody dla najlepszych ufundowała firma Huari oraz wydawnictwo SQN z Krakowa.

W drugim dniu do rywalizacji stanęło dziesięć zespołów, które stworzyły dwie 5-zespołowe grupy. W grupie A znalazły się następujące drużyny: „Szpony”, „My tu tylko sprzątamy”, „Kremówki”, „AIP” oraz „Pociski”. Z kolei grupę B tworzyły: „Ekipa z przypadku”, „Sikormers – Ostatni Orlik”, „Wściekłe Chomiki”, „Old Timer” oraz „Airball Brothers”.

Wszystkim zespołom należy się uznanie, między innymi ze względu na bardzo wysoki poziom każdej z ekip. W Brzezince zagrali nie tylko etatowi uczestnicy turniejów 3x3 Piknik Streetball, ale także zawodnicy rodem z ligowych parkietów, w tym Wiktor Sewioł, zawodnik Siarki Tarnobrzeg występującej w Polskiej Lidze Koszykówki.

Spotkania, w których jedna z ekip zdecydowanie zdominowała inną, można policzyć na palcach jednej ręki. Zawodnicy oprócz zaciętej, okraszonej licznymi starciami rywalizacji musieli zmierzyć się nie tylko z palącym słońcem, ale także porywistym wiatrem, który nierzadko krzyżował założone wcześniej plany.

Ostatecznie do półfinałów awansowali z grupy A: „Szpony” oraz „AIP”, z grupy B: „Ekipa z Przypadku” a także „Wściekłe Chomiki”. Szpony poradziły sobie ze Wściekłymi Chomikami wygrywając 10:7 z kolei Ekipa z Przypadku po dogrywce pokonała 11:10 AIP. W meczu o brązowe medale AIP pokonali Wściekłe Chomiki 11:8, z kolei finał to zwycięstwo ekipy gospodarzy: Szpony pokonały 7:5 Ekipę z Przypadku.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników konkurs rzutów za trzy punkty oraz efektowny turniej wsadów. W pierwszym z nich najlepszy okazał się Piotr Stolarczyk z drużyny „Wściekłe Chomiki”, który w decydującej rozgrywce pokonał Macieja Surzyckiego z Airball Brothers. Dla najlepszego zawodnika nagrodę w postaci książki ufundowało wydawnictwo SQN z Krakowa. W konkursie wsadów po raz drugi z rzędu zwyciężył Aleksander Maślanka. Jeden z najlepszych „dunkerów” w Polsce pokonał dwóch rywali i zasłużenie zgarnął nagrodę finansową oraz rzeczową.

Organizator 3x3 Piknik Streetball, firma BDB Event pragnie podziękować władzom Gminy Oświęcim, w szczególności Pani Dyrektor OKSIR – Jadwidze Szczerbowskiej oraz wójtowi Gminy Oświęcim Panu Albertowi Bartoszowi. Dziękujemy również firmie Huari, za dostarczenie oficjalnej odzieży, firmie Spalding za ufundowanie nagród dla najlepszych drużyn, wydawnictwu SQN z Krakowa oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do niezwykle udanych dwóch dni na obiektach przy ul. Sportowej 9 w Brzezince.

Wyniki spotkań, kategoria Open:

Grupa A:

Szpony – My tu tylko sprzątamy 6:2