Nagrody dla młodych sportowców

Co roku przybywa laureatów Nagrody Gminy Oświęcim za wysokie wyniki sportowe. 20 czerwca otrzymało je trzynaścioro tancerzy i dwóch hokeistów.

– Z całego serca wam życzę, żebyście osiągnięć mieli jak najwięcej i żeby było jak najmniej potknięć – winszował nagrodzonym wójt Albert Bartosz. – Ale jeśli te potknięcia się zdarzą, żebyście nimi nie zrażali, bo jak coś przychodzi zbyt łatwo, to nie smakuje aż tak dobrze – dodał.


Przewodniczący Rady Gminy Piotr Śreniawski podkreślił rolę sportu w kształtowaniu charakteru:
– Bardzo się cieszę, że w ogóle jest inicjatywa nagradzania tych, którzy swój czas poświęcają na to, żeby coś osiągnąć – stwierdził – bo wysiłek, wkład pracy w młodym wieku procentuje i buduje człowieka.


Listę nagrodzonych otwierają Maja Chojnacka z Rajska, Emilia Kręcichwost z Poręby Wielkiej, Natalia Niemiec z Włosienicy oraz Klaudia Harasny i Justyna Szczurek z Grojca za zajęcie I miejsca w Krajowych Mistrzostwach IDO Tańce Par i Synchron Dance w kategorii Latin Show Formacje 12-15 w Przemyślu w kwietniu 2016 roku, a także za zajecie I miejsca w Mistrzostwach Świata Federacji WADF ( Word Artistic Dance Federation) w Liberecu w Czechach w listopadzie 2016 roku.


Kolejni laureaci to Klaudia Kolasa i Adrian Wieczorek z Grojca oraz Oliwia Mierzwa i Dominik Płonka z Poręby Wielkiej za zajęcie II miejsca oraz tytuł Wicemistrza Polski na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych FTS w Warszawie w 5 listopada 2016 roku, a także udział w Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych w Tańcach Latynoamerykańskich Word Dance Sport Federation w Bremen 10 grudnia 2016 roku.


Emilia Sopala z Broszkowic otrzymała nagrodę za I miejsce w Mistrzostwach Polski WADF Taniec Artystyczny w Parzniewie w 1 kwietnia tego roku. Julia Puch z Rajska – za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski Cheerleaders PFT w kategorii Jazz Dance Mini Formacje – Senior oraz za zajęcie I miejsca w tegorocznych Mistrzostwach Polski Cheerleaders PFT w kategorii Jazz Dance Duety – Junior w Sosnowcu.


Z kolei Wiktoria SaduIska z Rajska zajęła III miejsca w Mistrzostwach Zespołów Cheerleader w Krakowie Polish Grand Prix w 19 listopada 2016 roku, a Paulina Nowak z Włosienicy – II miejsce oraz Tytuł Wicemistrza Polski w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych w Białymstoku w 10 września 2016 roku, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Dance Trophy w Wiedniu w 13 marca 2016 roku, a także wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Formacji Tańca Towarzyskiego Dance-Cup o Tytuł Mistrza w Wiedniu 3 grudnia 2016 roku w kategorii Youth.


Michał Magiera z Grojca i Adam Kot z Zaborza to hokeiści wielokrotnie powoływani do kadry narodowej U18, którzy w kwietniu 2016 roku zajęli II miejsce, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Starszych w hokeju na lodzie.

GALERIA