Dni Gminy 2017– sobota

W pierwszym dniu zabawy najczęściej mówiono o pogodzie, bo deszcz padał od południa, a niebo przetarło się dopiero godzinę przed imprezą. Organizatorzy zarzekali się, że sprawiły to ich zabiegi w wyższych sferach, a Kapela "Pieczarki" przypisywała sobie zasługi, śpiewając "Nie lyj dyscu, nie lyj". W pogodny nastrój wkomponowały się słowa piosenki o różowych okularach zespołu Andre.

 

Święto Gminy otworzył wójt Albert Bartosz w towarzystwie starosty oświęcimskiego Zbigniewa Starca i członka zarządu powiatu Tadeusza Szczerbowskiego. Goście nie kryli zaskoczenia okazałym i urokliwie usytuowanym obiektem LKS Rajsko. Dopełniwszy formalności, samorządowcy oddali głos muzykom spod Żywca.


Specjalność Kapeli "Pieczarki" to góralskie rytmy w ostrych, rockowych aranżacjach zmiękczonych rzewnymi skrzypcami i akordeonem. W tej formule sprawdziły się zarówno skoczne "W murowanej piwnicy", jak i posępne "Powiesili Jaśka za poślednie ziobro". "Pieczarki" z animuszem zagrali własne kompozycje ("Wina nalej", "Moja miła") i folkowe klasyki ("Idzie dysc").


Zespół Andre rozpoczął występ, budując napięcie: najpierw na scenie pojawili się trzej muzycy, a dopiero po chwili dołączył do nich zapowiedziany przez klawiszowca śpiewający lider. Publiczność dała się porwać do tańca w rytm znanych melodii "Bo ja, bo ja kocham cię", "Disco polo gra", czy "Ta szalona Karolina". Fanki podchwyciły też nowsze piosenki "Czarodziejko serc złodziejko" i "Powiem ludziom". Wszyscy czekali jednak na największy przebój "Ale ale Aleksandra", który zabrzmiał tego wieczoru dwukrotnie. Andre rozdał dziesiątki płyt w czasie koncertu, a po nim niezliczone autografy, ustawiając się do pamiątkowych zdjęć.


O 20.45 uczestnicy Dni Gminy zamienili się w kibiców, zasiadając przed telebimem. Poderwali się do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego", a później jeszcze trzykrotnie, kiedy do bramki Rumunów trafiał Lewandowski. Po ostatnim gwizdku sędziego wciąż panował euforyczny nastrój, a zabawa "W rytmach disco" pod otwartym niebem trwała długo w noc.

 

Zdjęcia ze święta w Rajsku publikują także FaktyOswiecim.pl, patron medialny Dni Gminy 2017.

GALERIA