Laury na Biennale

Rekordowa liczba 1307 prac wpłynęła na XVII Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Wśród laureatów tegorocznej edycji są młode artystki z gminy Oświęcim.

Dziewczęta odebrały nagrody 9 maja w Oświęcimskim Centrum Kultury podczas wernisażu wystawy, na którym gościli m.in. starosta oświęcimski Zbigniew Starzec i wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz. Nagrodę otrzymała Agnieszka Franczak, a jej dwie koleżanki z zajęć w świetlicy plastycznej w Stawach Grojeckich prowadzonych przez Agnieszkę Kołodziej-Ryś – Justyna Kukla i Wiktoria Wójcik – otrzymały wyróżnienia.

 

Jury wyróżniło także pracę Aleksandry Mrozik, która rozwija talent pod opieką Barbary Kuźniar-Cudzich w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Justyna Kukla została również uhonorowana specjalną nagrodą, ponieważ jej praca zdobiła wszystkie materiały promujące Biennale, stając się jego wizytówką.

 

Ogólnopolski przegląd jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury  w Oświęcimiu od ponad trzydziestu lat. W tym roku uczestniczyli w nim młodzi plastycy z całego kraju, m.in. z Augustowa, Gdańska, Lublina, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Zakopanego i Zamościa.

GALERIA