Spotkanie dyrektorów

Dyrektorzy szkół i przedszkoli spotkali się 5 maja w sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim w szczególnych okolicznościach, ponieważ w kwietniu zostały przeprowadzone konkursy, w których wyłoniono szefów ośmiu placówek.

W tym gronie jest dwoje debiutantów. Stanowiska dyrektorów obejmą:  Renata Krakowczak (Przedszkole Samorządowe w Porębie Wielkiej) i Marek Skrzypecki (Szkoła Podstawowa w Zaborzu). Spotkanie było zarazem okazją do podziękowania Wiesławie Pawłowskiej, która pełniła funkcję dyrektora Gimnazjum w Zaborzu od jego utworzenia w 1999 roku.


Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz zaapelował do pedagogów o współpracę z samorządowcami, poczynając od rad sołeckich i sołtysów, oraz o wychowanie dzieci i młodzieży angażujące w działania wspólnoty.
– Nasze gminne szkoły i przedszkola mają swoją specyfikę – przekonywał – i ta specyfika jest ich największym bogactwem. To są swego rodzaju rodziny, gdzie każdy każdego zna, gdzie każdy ma kontakt z rodzicami. Wokół życia Waszych placówek kręci się życie społeczne. I to jest wartość, którą musimy pielęgnować, o którą musimy dbać.


Listy gratulacyjne otrzymały również ponownie powołane na dyrektorskie stanowiska: Joanna Wysogląd (Szkoła Podstawowa w Grojcu), Cecylia Stokłosa (Szkoła Podstawowa we Włosienicy), Leokadia Kukla (Przedszkole Samorządowe we Włosienicy) i Agnieszka Pękala (Przedszkole Samorządowe w Grojcu). Agata Kowol (Szkoła Podstawowa w Brzezince) i Jolanta Jędras (Przedszkole Samorządowe w Brzezince) nie mogły odebrać gratulacji i życzeń osobiście, gdyż w tym czasie miały baczenie na Zieloną Szkołę.


W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Halina Musiał, zastępca wójta Mirosław Smolarek i przewodniczący Komisji Ogólno-Administracyjnej, Edukacji Publicznej i Kultury Jacek Mydlarz.

GALERIA