Spotkanie w sprawie uciążliwości zapachowych na terenie Gminy i Miasta Oświęcim

Wójt Gminy Oświęcim, w ślad za zaproszeniem Starosty Oświęcimskiego, zaprasza zainteresowanych mieszkańców do udziału w spotkaniu w sprawie uciążliwości zapachowych na terenie Gminy i Miasta Oświęcim, które odbędzie się w dniu 22 maja 2017 r. (poniedziałek), o godzinie 17:30 w sali Domu Ludowego w Monowicach, ul. Stara Droga 12.

Na spotkaniu, oprócz przedstawicieli lokalnych samorządów oraz Zespołu Roboczego, obecna będzie także Pani prof. ndzw. dr hab. inż. Izabela Sówka z Politechniki Wrocławskiej, z Zakładu Ekologistyki i Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym, Wydział Inżynierii Środowiska, która wraz z grupą specjalistów wykonywać będzie niezbędne pomiary i analizy w/w uciążliwości, na zlecenie Starosty Oświęcimskiego, Wójta Gminy Oświęcim i Prezydenta Miasta Oświęcim.

 

W trakcie spotkania, mieszkańcom zostaną rozdane dzienniczki obserwacji uciążliwości zapachowych, które pomóc mają w identyfikacji źródła nieprzyjemnych zapachów. Prof. Sówka przekaże dokładne instrukcje ich odbioru, wypełniania i zwrotu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

 

Szczegółowych informacji udziela w imieniu Starostwa, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Pani Małgorzata Sikora (Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Wydział Ochrony Środowiska, ul. Wyspiańskiego 10, 32–602 Oświęcim, tel.33 - 844 – 97 – 10, e – mail: srodowisko@powiat.oswiecim.pl).