Treflikowy Dzień

Przedszkolaki miały 31 marca Treflikowy Dzień. W Zaborzu jedna z sal otrzymała nową nazwę, a w Grojcu zostały wręczone nagrody w powiatowym konkursie plastycznym "Wiosna treflików". Największą atrakcją dla dzieci była jednak, co nie dziwi, wizyta Treflika we własnej osobie.

Wiosenne świętowanie w Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu miało miejsce w sali ozdobionej nowymi malunkami (przedstawiającymi – oczywiście – bohaterów animacji) i zaczęło się od figlowania z gościem specjalnym. Zielony pluszak przywitał się z goszczącymi w placówce samorządowcami, po czym nauczycielki opatrzyły drzwi odnowionej sali dumnym napisem "Trefliki". Po orzeźwiających pląsach pięciolatki zostały pasowane na trefliki. Warto dodać, że to jedyna w Polsce i na świecie przedszkolna grupa, która nosi nazwę "Trefliki"


Chwilę później w sali widowiskowej Domu Ludowego w Grojcu przedszkolaki z Zaborza wystąpiły w przedstawieniu o poszukiwaniu wiosny przez rodzinę treflików. Po spektaklu nastąpiło uhonorowanie laureatów i uczestników konkursu plastycznego. Nagrody z pomocą Treflika wręczali dzieciom wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, jego zastępca Mirosław Smolarek, przewodniczący Rady Gminy Piotr Śreniawski oraz Kazimierz Wierzbicki i Patrycja Wojtkowiak reprezentujący spółkę Trefl SA, która była współorganizatorem i sponsorem "Wiosny treflików".


Dyrektor przedszkola w Zaborzu i zarazem inicjatorka imprezy Jolanta Zapała zapowiedziała kolejną edycję konkursu w przyszłym roku. W tegorocznej wzięły udział dzieci z 27 przedszkoli z powiatu oświęcimskiego. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i prezenty. Nagrodzone prace można zobaczyć na wystawie w Urzędzie Gminy Oświęcim.


Organizatorzy dziękują wszystkim przedszkolom, które wzięły udział w konkursie, dzieciom, ich wychowawcom  i rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie w wykonanie prac i gratulują wspaniałych pomysłów i talentów.

GALERIA