Zaborze: nowe drogi za 3,5 miliona

Zaborze: nowe drogi za 3,5 miliona Piątek, 20 października 2017 Ulice Pod Górką i Jezioro oraz odcinek ulicy Grojeckiej (od "krzyżówki" do obwodnicy) w Zaborzu zostały zmodernizowane, dzięki kooperacji między Urzędem Gminy a Starostwem Powiatowym. Drogi w centrum sołectwa są bezpieczniejsze zarówno dla pieszych, jak i kierowców – nie tylko miejscowych, ale też z okolicznych miejscowości.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski zachodniej

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski zachodniej Piątek, 20 października 2017 Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu

Spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego "Cyranka" ws. gospodarki łowieckiej w obwodzie łowieckim nr 101

Spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego Czwartek, 19 października 2017 Koło Łowieckie „Cyranka” w Oświęcimiu zaprasza mieszkańców sołectwa Zaborze na spotkanie w dn. 24.10.2017 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Zaborzu przy ul. Jezioro 2. Tematem spotkania będzie gospodarka łowiecka prowadzona w rejonie obwodu łowieckiego nr 101na terenie gminy Oświęcim oraz zasad wykonywania polowań. Spotkanie jest zorganizowane z inicjatywy Koła Łowieckiego „Cyranka” w porozumieniu z wójtem gminy Oświęcim.

Święto nauczycieli

Święto nauczycieli Środa, 18 października 2017 Nauczyciele i samorządowcy świętowali Dzień Edukacji Narodowej podczas Gali 17 października w Domu Ludowym w Grojcu. Uroczystość była okazją do uhonorowania szczególnych osiągnięć pracowników oświaty.

Wójt Albert Bartosz mianował Bartłomieja Bąka na swojego zastępcę

Wójt Albert Bartosz mianował Bartłomieja Bąka na swojego zastępcę Środa, 18 października 2017 Od poniedziałku 16 października wójt gminy Oświęcim Albert Bartosz ma nowego zastępcę – mianował na to stanowisko Bartłomieja Bąka.

Wójt Gminy Oświęcim drugi w Małopolsce Zachodniej

Wójt Gminy Oświęcim drugi w Małopolsce Zachodniej Środa, 11 października 2017 Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz zajął drugie miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Wójta Małopolski Zachodniej. Uzyskał zarazem najlepszy wynik wśród wszystkich biorących udział w tym konkursie samorządowców z powiatu oświęcimskiego.

Masz firmę? Sięgnij po Fundusze Europejskie

Masz firmę? Sięgnij po Fundusze Europejskie Środa, 11 października 2017 Masz innowatorski pomysł, który warto wdrożyć? Chcesz opracować nowy produkt i potrzebujesz badań? A może masz doświadczenie w organizacji szkoleń lub tworzeniu multimediów? W październiku na przedsiębiorców czeka ponad 100 konkursów unijnych. To szansa dla mikro, małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorców na pozyskanie pieniędzy na inwestycje.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim - akcja deratyzacji

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim - akcja deratyzacji Środa, 11 października 2017 Na podstawie § 20 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, Oświęcim przyjętego Uchwałą Nr XXVI/278/16 Rady Gminy w Oświęcimiu z dnia 23 listopada 2016r., w celu utrzymania należytej higieny na terenie Gminy Oświęcim zobowiązuje się wszystkich właścicieli nieruchomości do przeprowadzenia akcji deratyzacji we wszystkich budynkach mieszkalnych oraz budynkach produkcyjnych, handlowych i gospodarczych w  terminie od 15 października do 15 listopada 2017r.

Pomoc ma moc

Pomoc ma moc Środa, 11 października 2017 Pomoc ma moc! Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku uczestniczyły w Pikniku Charytatywnym, który w sobotę 30 września br. odbył się na terenie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu. Podczas imprezy zebrano 7 tysięcy 703 zł na leczenie i rehabilitację podopiecznej Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy Natalki Wolak z Głębowic, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Katarzyna Kubisty, Ewelina Wanat, Maria Iacuzzo, Emilia Ołtarzewska, Emilia Janusz i Emilia Lewandowska przez pięć godzin obsługiwały stoiska z atrakcjami: cieszącą się sporym zainteresowaniem loterię fantową, sklepik rozmaitości oraz dmuchańce dla najmłodszych. Uczestniczyły w podliczaniu zebranej do puszek kwoty i spisywaniu protokołu ze zbiórki publicznej. Dziewczęta na co dzień działają w Kole Wolontariatu prowadzonym przez Monikę Bartosz i Martę Pastwę-Tusińską. Wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w działalność rajskiego wolontariatu, zapraszamy do współpracy.

XXXVI Sesja Rady Gminy Oświęcim - relacja

XXXVI Sesja Rady Gminy Oświęcim - relacja Wtorek, 10 października 2017 Zapraszamy do obejrzenia relacji z XXXVI Sesji Rady Gminy Oświęcim.