Porozumienie ws. polowań w Zaborzu

Dzisiaj rano wójt gminy Oświęcim Albert Bartosz spotkał się z przedstawicielem lokalnego koła łowieckiego „Cyranka”, Janem Nykazą. Spotkanie dotyczyło ważnego tematu, który bardzo porusza mieszkańców naszej gminy, a w szczególności Zaborza.

Od kilku tygodni na ich posesje i samochody spada śrut, prawdopodobnie z broni myśliwskiej. Niepokój wzbudza fakt, że nie był to odosobniony przypadek. Zdarzenia zostały już zgłoszone policji.

Podczas spotkania w urzędzie gminy wójt Bartosz zapoznał przedstawiciela koła łowieckiego z sytuacją i uzyskał zapewnienie, że myśliwi zaprzestaną polowań na obszarze części obwodu łowieckiego, sąsiadującej z osiedlem domów jednorodzinnych, co powinno zapobiec kolejnym takim wypadkom.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym problemie. Co zastanawiające, śrut dostarczony do urzędu przez mieszkańców jako dowód to prawdopodobnie śrut sportowy, a nie myśliwski. Został znaleziony w ilości sugerującej strzały z mniejszej odległości.

Wójt Albert Bartosz na bieżąco będzie monitorował sytuację, prosimy więc o zgłaszanie podobnych incydentów bezpośrednio do urzędu lub na policję.