Stan prac przy budowie szkoły w Porębie Wielkiej

Do końca sierpnia br.: zakończono prace związane z budową fundamentów, ścian fundamentowych budynku szkoły, wykonaniem prac zasypowych i ułożeniem warstwy chudego betonu stanowiącego podłoże posadzki pierwszej kondygnacji budynku szkoły i sali gimnastycznej. Wykonano roboty podposadzkowe instalacji sanitarnej. Realizowano roboty murowe i żelbetowe. Rozpoczęto prace przygotowawcze wykonania wieńca żelbetowego muru pierwszej kondygnacji budynku szkoły, będącego elementem nośnym płyt stropowych. Rozpoczęto roboty drenażowe.

Stan prac na dzień 26 września br.:
Zakończono prace murowo-żelbetowe pierwszego podciągu sali gimnastycznej. Pierwsza kondygnacja budynku szkoły została zamknięta płytami stropowymi w 40 procentach. Finalizowane są prace przy wieńcach żelbetowych, niezbędnych do montażu pozostałych płyt stropowych. Wykonawca deklaruje, że roboty te oraz ułożenie pozostałych płyt stropowych pierwszej kondygnacji budynku szkoły oraz zaplecza socjalno-sanitarnego sali gimnastycznej zostaną ukończone w całości do końca września br. Roboty murowo-żelbetowe sali gimnastycznej pierwszego podciągu zostały zakończone – kolejnym etapem prac w tej części obiektu będzie wykonanie wieńców żelbetowych i dalej wykonanie murów drugiego podciągu. Zakończenie montażu płyt stropowych pozwoli Wykonawcy na rozpoczęcie robót murowych drugiej kondygnacji budynku szkoły.

Postęp prac na bieżąco jest monitorowany i omawiany na cotygodniowych posiedzeniach Rady Budowy, w których biorą udział m.in. przedstawiciele firmy Berger Bau Polska Sp. z o.o. (Wykonawca), Zakładu Komunalnego Gminy Oświęcim Sp. z o.o. (Inwestor), Urzędu Gminy Oświęcim, placówki szkolnej i sołectwa Poręby Wielkiej oraz Inspektorzy Nadzoru Inwestorskiego. Zakres robót wykonanych do tej pory  (na dzień 26 września br.) w odniesieniu do przyjętego harmonogramu finansowo-rzeczowego wykazuje kilkunastodniowe opóźnienie. Opóźnienie to, według informacji udzielonej przez Wykonawcę, wynika z braku możliwości zatrudnienia w tym okresie większej liczby pracowników (trudności na rynku budowlanym). Pomimo przejściowych trudności Wykonawca zapewnia wykonanie dachu budynku szkoły, sali gimnastycznej oraz stolarki okienno-drzwiowej w terminie określonym harmonogramem, tak aby w okresie zimowym możliwym było realizowanie robót wewnątrz budynku szkoły i terminowe zakończenie robót do 31.05.2018 r.

Załączniki:

- Projekt Zagospodarowania Terenu;