Marszałek docenił Gminę Oświęcim

10 września na oświęcimskich bulwarach podsumowano tegoroczną kampanię społeczno-promocyjną Województwa Małopolskiego pod hasłem "Małopolska na rowery" promującą jazdę na rowerze jako alternatywę dla spędzania czasu wolnego przy komputerze, tablecie czy smartfonie. Z tej okazji Marszałek Województwa Małopolskiego złożył na ręce wójta Alberta Bartosza, włodarza jednej z pięciu wyróżnionych w dniu wczorajszym gmin, dyplom i podziękowanie za wkład Gminy Oświęcim w rozwój i promocję turystyki. Docenił w ten sposób zaangażowanie samorządu i inwencję społeczników.

Przed oficjalną częścią wydarzenia miał miejsce cieszący się niesamowitym zainteresowaniem Rodzinny Rajd Rowerowy, którego uczestnicy przejechali kilkunastokilometrową rekreacyjną trasę, która prowadziła w większości przez piękne zakątki naszej gminy. Reprezentacji Gminy Oświęcim przewodniczył sam wójt Albert Bartosz w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

W Gminie Oświęcim dużo się dzieje jeśli chodzi o działania na rzecz zdrowia i sprawności fizycznej. Sprzyjają temu rozliczne akcje i imprezy. Działania najnowsze, o których warto w tym miejscu wspomnieć, to prace nad całościową i spójną koncepcją szlaków rowerowych po terenach gminy, którego elementem są obecnie prowadzone badania dotyczące turystyki rowerowej w gminie (więcej na ten temat można przeczytać tutaj).

Potwierdzeniem aktywności mieszkańców jest z kolei m.in. Rajd Rowerowy w ramach projektu "Poznajmy gminę na nowo", który już w najbliższą niedzielę, 17 września 2017 r. Główny organizator – Fundacja FROPSSiK – zaprasza wszystkich amatorów pedałowania (bliższe informacje o tej imprezie można znaleźć tutaj) i obiecuje grad atrakcji w czasie Pikniku przygotowywanego na zakończenie Rajdu przy przedszkolu w Zaborzu. Zaprasza również wójt Albert Bartosz, patron honorowy wydarzenia, którego z całą pewnością nie raz będzie można zobaczyć na trasie rajdu.