Poniedziałek, 19 czerwca 2017

VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II w Gminie Oświęcim

Wydarzenia w Gminie Oświęcim:

Wystawa pt. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów” prezentowana będzie po raz pierwszy w lipcu roku w Centrum św. Maksymiliana – Klasztor Franciszkanów (Harmęże, ul. Franciszkańska 12).

Wstęp wolny!

Wcześniej, 23 czerwca 2017 roku  o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Grojcu odbył się koncert wspaniałej polskiej wokalistki - pani Alicji Majewskiej. Podczas recitalu usłyszeliśmy znane utwory z repertuaru Artystki oraz pieśni sakralne. Na scenie towarzyszyli Jej wybitny kompozytor, aranżer i pianista – pan Włodzimierz Korcz oraz znakomity kwartet smyczkowy Warsaw Opera Quartet.

Koncert był elementem Projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II”.

Projekt „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Organizator: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Współorganizatorzy: Gmina Oświęcim, Wydawnictwo „Biały Kruk”, Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie

Patroni medialni: Tygodnik „Gość Niedzielny”, Radio PLUS, Portal franciszkańska3

Więcej o projekcie tutaj