Czwartek, 16 marca 2017

Dary od przyjaciół

Nowy, nieużywany sprzęt został przywieziony ze szkoły policyjnej we Freiburgu, którą planowały uruchomić niemieckie władze, jednak nigdy do tego nie doszło. Będą mogli z niego skorzystać przede wszystkim strażacy na ćwiczeniach Młodzieżowych Grup Pożarniczych. Przyda się też na dyżurach przeciwpowodziowych. Wśród darów przywiezionych 15 marca są także pomoce naukowe dla szkół. We Freiburgu czekają wciąż urządzenia do wyposażenia kuchni w szkołach albo przedszkolach i meble.

– Zawdzięczamy to – wyjaśnia wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz – nieformalnej współpracy i życzliwości naszych niemieckich przyjaciół, którzy gościli u nas w tym roku już drugi raz. A że wymianie kulturowych i artystycznych doświadczeń towarzyszy też materialna pomoc, to według mnie tylko powód do radości.