Nowe radiowozy w Komendzie w Oswięcimiu

W piątek 18 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów oznakowanych.

Starania o zakup nowych radiowozów rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku. Z budżetów samorządów wyasygnowano połowę wartości nowych pojazdów, natomiast drugą połowę przekazał budżet Policji. Nowe wozy policyjne będą wykorzystywane przez służbę prewencji, ruchu drogowego oraz policjantów z Komisariatu Policji w Zatorze.

W uroczystym przekazaniu radiowozów uczestniczyli Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, Prezydent Miasta Oświęcimia Janusz Chwierut, Wójt Gminy Osiek Jerzy Mieszczak oraz Wójt Gminy  Polanka  Wielka Mariusz Gałgan.

Samorządowcy bardzo dobrze ocenili współpracę z Policją w zakresie realizacji przedsięwzięć, mających wpływ na ciągłą poprawę bezpieczeństwa oraz niesienie pomocy mieszkańcom powiatu. Z kolei inspektor Robert Chowaniec, Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu podziękował przedstawicielom władz samorządowych za wsparcie zakupu nowych radiowozów, co z całą pewnością przyczyni się do przeciwdziałania przestępczości i skuteczniejszej walki z nią.